loader image

Proje Finansmanı

Proje finansmanı, büyük ölçekli yatırım projelerinizin gerektirdiği nakit akışının, oluşturulacak finansman ile kredilendirilmesidir. Finansman sağlayan kuruluşlar tarafından yerine getirilen analizler doğrultusunda proje yatırımlarının finansmanı, proje finansman araçları ile gerçekleştirilmektedir. Böylelikle birçok riski bünyesinde barındıran büyük ölçekli projelerin sürdürülebilirliği ve başarılı bir şekilde tamamlanması amaçlanmaktadır.

Hem yurt içinde hem de yurt dışında proje finansmanı alanında çalışan ekibimiz ve çözüm ortaklarımız ile farklı sektörlere ilişkin şirketleri ve finansman kuruluşlarını proje finansman süreçlerinde temsil etmekte ve proje finansman sürecinin görüşmelerin başladığı günden kapanış tarihine kadar sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Şirketlerin, banka kaynaklı proje finansman süreçlerinin yanı sıra Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Dünya Bankası kuruluşu olan International Finance Corporation (IFC) gibi uluslararası finansal kuruluşlarından sağlanan fonlara ilişkin yürütülen proje finansman süreçlerinin yürütülmesinde tecrübe sahibi ekibimiz ile makine ve ekipmanı yurt dışından temin edilecek projelerde İhracat Kredi Kuruluşlarından (Export Credit Agency -ECA) elde edilen finansman süreçlerini de müvekkilimiz adına takip etmekteyiz.

Proje finansmanına ilişkin sunduğumuz hizmetlerden bazıları şu şekildedir: