Duranay olarak ana sponsorlarından biri olduğumuz Türkiye Energy & Infrastructure Project Finance Forum 2023 etkinliği 3-4 Mayıs 2023 tarihlerinde Shangri-La Bosphorus, Istanbul’da gerçekleşti.

“Kısa vadede uzun vadeli hedeflere ulaşmak” teması ile hazırlanan program kapsamında sektörde ortaya çıkan yeni trendlerden sürdürülebilir altyapı yatırımlarına, enerji dönüşümündeki son durumdan yeni finansman modellerine kadar birçok konu ele alındı.

Etkinlikte yer alan “Altyapının, Enerji Dönüşümünün ve Sürdürülebilirliğin Finansmanı” konulu panelde Kurucu Ortağımız Berceste Elif Duranay, Türkiye’de enerji ve altyapı projelerinin finansmanına ilişkin son durum hakkında geçmiş yıllar ile karşılaştırmaları içeren bir sunum yaptı ve sektördeki gelişmelerin yatırımlara etkisi ve oluşturduğu zorluklara ilişkin görüşlerini paylaştı.

Ardından da Türkiye’nin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefine ulaşmasının mümkün olduğunu değerlendiren Duranay, sürdürülebilir finansman enstrümanları ve ilgili finansman sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Kurucu ortağımız Berceste Elif Duranay tarafından yapılan sunuma buradan ulaşabilirsiniz.