loader image

Liderlerimiz

Berceste Elif
Duranay

Kurucu Ortak

Duranay’ın kurucu ortağı olan Berceste Elif Duranay, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini ve Queen Mary University of London’da Karşılaştırmalı ve Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü programı kapsamında yüksek lisansını tamamlamıştır. Lisans mezuniyeti sonrasında büyük ölçekli şirketlere kapsamlı hukuki hizmet veren yerli ve uluslararası hukuk bürolarında çalışmıştır. Ardından başta petrol (upstream) ve altın madenciliği sektörlerinde faaliyet gösteren 3 halka açık şirketi bünyesinde barındıran Türkiye’nin en büyük holding şirketlerinden birinde hukuk müşavirliği görevini yürütmüştür.

Kariyeri boyunca yerel ve uluslararası pek çok büyük ölçekli uyuşmazlığın hem mahkemeler hem de tahkim eli ile çözümünde deneyim kazanmış olan Berceste Elif Duranay, yabancı mahkeme ve hakem kararlarının tanınması ve tenfizi ve ihtiyati tedbir süreçleri konularında uzmanlaşmıştır. Özellikle enerji, madencilik, inşaat, altyapı ve teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren müvekkillerini taraf oldukları uyuşmazlıkların çözümünde temsil etmiş olan Duranay, yerel ve uluslararası soruşturmalar ve yaptırım hukuku konularında da tecrübe sahibidir.

Berceste Elif Duranay ayrıca birçok sektöre ilişkin birleşme ve devralma işlemlerinde, proje finansmanı süreçlerinde ve sermaye piyasası mevzuatına tabi konularda müvekkillerini temsil etmiştir. Özellikle sınır ötesi işlemlerin stratejik yol haritasının çizilmesi ve süreçlerin etkin bir şekilde yürütülmesi konusunda tecrübe sahibi olan Duranay, tecrübelerini gelecek vaat eden girişimlere ve bu girişimlere yatırım yapan yatırımcılara da aktarmaktadır.

Enerji ve madencilik sektörlerinde uzmanlaşmış olan Duranay, Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi’nde (EDAC) genel sekreterlik ve Enerji Depolama Derneği’nde ise (ESA) yönetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.