loader image

Liderlerimiz

Ahmet
Sayıner

Kıdemli Danışman

Yedi ayrı ülkede uluslararası birçok inşaat projesinin yürütülmesinde görev almış olan Ahmet Sayıner, 30 yılı aşkın deneyime sahip bir İnşaat Mühendisi ve Proje Yöneticisidir. Çeşitli sektörlere ilişkin inşaat ve altyapı projelerinin ihtiyaçlarını, gelişimini ve bu alandaki teknolojileri yakından bilen bir isim olarak müvekkillerine proaktif yaklaşımı ve bütüncül bakış açısı ile proje ve sözleşme yönetimine ve bu alanda çıkan uyuşmazlıkların çözümüne ilişkin hizmetler sunmaktadır.

Uluslararası iş deneyim geçmişini ve bilinirliğini Avrupa, Asya ve Orta Doğu’daki projelerle oluşturmuştur. Kariyeri boyunca bu bölgelerde çalışırken uzmanlık alanına özgü yerel değerler ve gereksinimler hakkında da keskin bir bilgi birikimi sağlamıştır.

Proje yaşam döngüsünün çeşitli aşamalarındaki karmaşık projeleri ve ekipleri yönetmek ve projeleri başarıya götürmek için gerekli yetkinliğe sahip olan Ahmet Sayıner, projelerin başlangıç aşamasından planlamasına, projelerin uygulanmasından yönetimi ve denetimine kadar çeşitli rollerde geniş bir çalışma deneyimine sahiptir.

Özellikle gecikme analizi, talep yönetimi ve FIDIC Sözleşmelerinin yönetimi (Kırmızı/Sarı Kitap) konularında on yıldan fazla deneyime sahiptir. Sertifikalı İnşaat Sözleşme Yöneticisi ve Talep Uzmanı olan Ahmet Sayıner, 2004’ten beri sertifikalı bir Proje Yönetim Uzmanı’dır (PMP).

Bugün hala Umman’ın en stratejik projelerinden birinde kendisine bağlı 42 mühendisten oluşan bir ekiple Khatib & Alami’nin Kıdemli Proje Müdürü olarak görev yapmaya devam etmekte olan Ahmet Sayıner, Duranay bünyesinde inşaat ve altyapı projelerine ilişkin tahkim ve uyuşmazlık çözümü başta olmak üzere projelerin tüm aşamalarına dair uzman olduğu alanlarda kapsamlı danışmanlık hizmeti vermektedir.